DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Historie

20 LET JIČÍNSKÉ CYKLOLIGY
- CYKLOPOINT LIGY -

    Milí kamarádi, sportovci, příznivci cyklistiky a milovníci závodů jičínské cyklistiky,
rozhodla jsem se pro Vás připravit malý průřez 15-tiletého fungování závodů Jičínské cykloligy. Najde se hodně pamětníků, ale i závodníků, kteří se účastní Jičínské cykloligy pravidelně již 15 let. Tento dokument  je ohlédnutím pravidelného pořádání závodů Jičínské cykloligy za posledních patnáct let, naleznete tu hrstku osobních vzpomínek, traťové rekordy, pár fotografií a trochu statistik, ale i kompletní výsledky jednotlivých závodů za posledních 16 let!

    Jičínská cykloliga vznikla v roce 2000 za účasti nadšenců cyklistiky z okolí Jičínska, kteří milují cyklistiku a kteří si vymysleli pořádání seriálu závodů, který se dodnes pořádá v blízkém i vzdálenějším okolí Jičína. Závody se konají pravidelně ve středu a mají již svou tradici. V prvním ročníku nebylo vytvořeno celkové pořadí - byly udělány pouze výsledky jednotlivých závodů, kde byl vyhlášen vítěz jednotlivých podniků. Aby Jičínská cykloliga nabrala dramatičnosti, byly od 2. ročníku jednotlivé závody bodovány. Jičínská cykloliga čítá pravidelně 7-9 bodovacích závodů, ze kterých je dále po škrtu 1 či 2 nejhorších výsledků znám celkový vítěz. Jičínská cykloliga se dodnes stále zkvalitňuje a výsledky napovídají o tom, že se závodů zúčastňují i špičkoví jezdci, kteří dobře prezentují své oddíly, za které celoročně závodí, a tím pádem stále vylepšují i traťové rekordy. 

    Závěr bych chtěla poděkovat všem pravidelným účastníkům Jičínské cykloligy(Cyklopoint ligy), dále pak našemu  hlavnímu sponzorovi - firmě Cyklopoint Jičín, která nám od r. 2019 věnuje věcné ceny! Za sponzorskou pomoc v dřívějších letech poděkujme především firmě Cyklo-ski J.Žitník a jeho majiteli - Janu Žitníkovi, dále firmě ABB a jejich zástupcům Michalu a Jaroslavu Bendovým, kteří nám též ochotně poskytovali věcné ceny pro závodníky - stejně jako další sponzoři, kterými byli, případně stále jsou: Anenské slatinné Lázně Bělohrad, Českomoravská stavební spořitelna v zastoupení Pavla Strnada, firma Tesco Jičín, EASTMOP Praha,  VELLA Náchod, NOVOPLAST PP Nový Hrádek, PROGRESSCYCLE Hostivice a DT-GLASS Železný Brod. V samotném závěru bych již naposledy chtěla poděkovat všem oddaným organizátorům (včetně zesnulého Mirka Hrdiny, který Cykloligou žil a věnoval jí spoustu svého času, bez něhož by se JCL nemohla uskutečnit...). Doufám, že Vás Jičínská cykloliga nadchla a těším se na Vás v dalších ročnících!

S pozdravem, Vaše Martina :)

Celková vítězství

Traťové rekordy

Vítězství v závodech

Osobnosti

Databáze výsledků